Yorum Yap

Yorum yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

Yorumlar

sonuçlara baktımm yazık etmişler puanlarına şim di memur alımı olacaakk 90 üzeri puanlarını yazık hemde k yazık etmişlerrçok

arkadaşlar herhalde yerleşemem yorumlarınızı bekliyorum

arkadaşlarr benim 64 puanım varr mesleklisesi elektrik mezunuyum vallaha sonn çaremm yaşş 27 yi geçiyoo yapacak bişeyy klamadıı inşallaha yerleşme imkanım olurr ama zorr

Çok dayandım ama bende nacizane fikirlerimi paylaşma gereği duydum.Yazdıklarım sadece gördüklerim ve yaşadıklarımdır.Herhangi bir kötüleme yada sallama yazılar değildir.

Bende aralık 2005 girişliyim.Şunu başta söyleyeyim bu kurum Türkiye'deki en güzel kurumlardan biridir.Temiz hava bol oksijen güzel bir yapı var, ben çalışırken işyerimi seviyordum.

Fakat, daha gelir gelmez maalesef eski işçilerden bazıları mesaiyeye adam geldi diye haliyle maaşları biraz daha düşecek diye bizi hiç istemediler.Ve çok sıkıntı çektirdiler.Bunların bazıları bize bunları yaptı kendi çocuklarına iş bulamadılar Allah verdi başlarına ayrı mevzu.

O zamanlarda işçi memur arasında aşırı şekilde sıkıntı vardı bu bize bile aksediyordu, şimdi nasıl bilmiyorum.

O zamanlar üniteleri işçi teknisyenler yönetiyordu ve koruma elemanları olan memurlar onlardan izin alıyordu.Memurun işçiye bağlı olduğunu burada gördüm ben.

Maaş konusunda ise benim girdiğim dönemde giren arkadaşlar ne diyorsa doğrudur.Bunda yalan yok.Ben mesaiyle 900 küsür aldığımı hatırlıyorum (ikramiyeler hariç) işten ayrılırken o da mesaiyle.

Ben ayrıldıktan sonra duydum ki mesai kalkmış ve vardiya düzenine geçilmiş.Haliyle eski işçiler maaşları çok düştüğü için çoğu emekli olmuş.

Şu an için gördüğüm maaş konusu hala fazla düzelmemiş ama bu eskiler emekli olunca arada bazı sorunlu olanlarda gitmiş kurum rahatlamış gibi gözüküyor.Benim gördüğüm ve duyduğum bu.Yani her şeyde bir hayır var.

Çalışma şartları fazla ağır değildir ama o zamanlar bana da ot temizle, boya yap(bu saydıklarım her zaman değil) vs. vs. çokça söylenmiştir ve bende çokça yapmışımdır.

Ben çalıştığım dönemde çok güzel günlerim geçti bu kurumda hala hatırlarım ve duygulanırım.Bazen bu kurumun önünden arabayla geçerim dalar giderim gerçekten.Dediğim gibi kurum çok güzel bir kurum.Ama bazı çalışanlar maalesef biraz cırkını çıkarmış bu kurumun.Bizim 2005 devreleriyle ve oradaki memur arkadaşlarla çok güzel diyaloglarımız vardı hala ararım bazen.Ama bazı eski işçilerle hiç anlaşamazdık hey gidi hey.

Sonuç olarak bu iş devlet işi arkadaşlar.İşsiz kalmaktan çok çok iyidir.İşten kovulma derdiniz olmaz başka derdiniz olmaz.Maaş konusu ise heralde şu an 1000 tl ye yakın para alıyorlardır.Bu para sizi geçindirir belki ama diğer kurumlara göre düşük bir maaş bu kabul.Değerlendirebilirsiniz diye düşünüyorum.Hepinizin Allah yardımcısı olsun.Bizde yıllarca sizlerin yaşadığı bu tedirginlikleri ve sıkıntıları yaşadık.İşe girmek kolay değil tabi.Ama inş. hayırlısıyla bir yere girerde hayatınızı düzene sokarsınız.Giden para yerine geLiyor ama huzur çok zor geri geliyor.Hepinize saygılar sunarım...

Not: Bu kurumda yaklaşık 2 yıla yakın çalıştıktan sonra bu kurumdan ayrılarak başka bir kuruma geçtim.Yani bu kurumu iyi tanıyorum ama dediğim gibi 2 yıldan beri de içini fazla bilmiyorum.Ayrıca memurlar.netteki kullanıcı adım da o zamanlardan kalmadır.

bamka_22 arkadaş,kamudaki ücretler kousunda dogru söylemiş.bende karayollarında 2006 yılında işe başladım.işe ilk girdigimizde net 21 tl ile işebaşladık.2007 yılındaki sözleşmeyle 28 tl net oldu maaş.artık kamu kuruluşlarında işe yeni girenler için 2 skala sorunu var buda bence tamamen siyasi.işe başvuru yapmak isteyenler,kurumun baglı oldugu sendikayı mutlaka arasınlar ücret konusunda bilgi alsınlar.Allah herkesin gönlüne göre versin..

yavv arkadaşlar bazılarımız tutturmuş ben üniversite mezunuyum niye başvuramıyorum üniversite okumuşsun ama yaptığın yorum üniversite okumamışsın gibime geliyor cevabım şuki motor bölümü mezunlarıda üniversite bölümlerine başvuramıyor kimisi tutturmuş e niye motor bölümüde düz lise değil her kesin isteğine göre hareket edilecek olsa bu memlekette çalışacak işçi felan bulamazsın herkes müdür şef olur nihayetinde............kimse kusura bakmasın arkadaşlar memleketin durumu ortada bir bakanımızın dediği gibi artık iyiler değil iyinin en iyisi zor iş buluyor demesi aslında bütün gerçekleri ifade ediyor artık kpss ile işe girmek istiyorsak hele bide düz lise mezunuysak en az 88-90 puan almak gerekir,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1- Şu çift maaş diye sallayan adamları bir görmem lazım. ya bir kere devlette sadece merkez bankası ve dış görevli personel böyle çift maaş falan alır hangi bir kurum işçisine yani amelesine çift maaş versin.

Senede 2 tam 4 yarım ikramiyesi vardır işçinin sendikalara sormayı hiçmi düşünemiyorsunuz.

2- Önlisans mezunu olupta lisans mezunu olupta burda teknisyen yada kalifiye işçi olarak böcek ölülerini , örümcek ağlarını , ot yolma sanatını , boya badana yapmasını kim kabul eder be , hemde burda ilkokul mezunu statüsündeki

haklara tanınmaya razıysanız gidin başvurun. Girdiğiniz güne lanet edeceksiniz.

3- Bu kurumda 1990 öncesi işe girenler hala çalışıyor emeklilikleri geldiği ve geçtiği halde (Türkiyedeki emekliliği gelipte emekli olmayanları bir emekli etseler işsizlik diye bir şey kalmayacak) çünkü yaklaşık 2000 ytl maaş alıyorlar, Yeni girenlerse 740 + yemek + sosyal yardım kalırsa birde vardiya primi bunlarda toplamı 900 çok çok çok nadir geçer.

4- Yorum yazanlara inanmıyorsanız o zaman okumayın gidin bu kurumun sendikası Harb-iş Ant nasıl bir yer maaşlar nasıl diye bir sorun.Ayaklarınız aşınmaz korkmayın yada telefon açın.

5- Son birşey herkesin hakkında hayırlısı neyse Allah C.C. onu versin. O kuruma başvuracaklar için tavsiye dinlerseniz. Yüksek puanlı arkadaşlar puanınıza yazık etmeyin daha ne kurumlar var çünkü başladıktan sonra en fazla 1 sene sonra istfia edeceksiniz. Puanı az olanlar ve son çaresi olanlar başvursunlar hiç yokta onlar ekmek yerler

iş imkanı çok güzel ama illede meslek lisesi ve 2 yıllık takıntısı var ilanlarda.. Her insan güzel bir meslek sahibi olmayı ister düz lise mezunu olduğum için bu ilana başvuramamam kötü oldu:( Arkadaşlar bence meslek lisesi mezunu olanlar için süper bir fırsat yanlış bilmiyorsam 3 ayda bir çift maaş olayı da var...

uğur9777 arkadaş hiçmi utanmıyon bu yazıyı yazarken.demek aylık 1300 1400 hemi allah korkusu yokmu be sende.arkadaşım 1300 1400 maaş varda bu kurumdan bukadar istifa ne için her giren kaçıyor.allah bilir 150 kişi istifa etmiştir .3 senede .ben 2005 aralık ayında girdim 2008 ekimde ayrıldım.allah bu kurumdaki herkesi kurtarsın.ben şimdi büfe açtım azıcık aşım ağrısız başım.haa bide işden ayrılıyım derseniz ayrılırken 4 milyarda tazminat veriyosunuz. ihbar tazminatı zehir zıkkım olsun .okadar güzel bi kurum.bazı arkadaşlar çok övmüşler heralde tepeden inme olduklarındandır.çünki onların yeri her zaman ayrı.ben ayrılırken maaşım 860 lira idi.şimdi en fazla olsunda yüzde 5 zam gelsin hepsi bu ...

ya uğur 9777 arkadaş ben senin bu 3 ayda bir çift ikramiye dediğine inanamadım.belli aylardada tek öylemi ...vay be biz hangi kurumda çalışıyormuşuzda haberimiz yokmuş.desene bunlar yıllardır bizi kandırmışlar.sen bu şekilde yalakalık yapmaya devam edrsen kesin şef yada müdür olursun.seni ben müdür yapacam.allah için doğruyu konuş kendin için değil namusun için konuş.yada buna cevap yaz

12345678