Yorum Yap

Yorum yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

Yorumlar

Test sınavı gy-gk da içeriyor mu yoksa sadece alan mı acaba? İlanda bunun bilgisini göremedim de.
devlette adam gibi denetim mi varki gereksiz alım yapıl maaş ödeyeceksiniz
Arkadaşlar yds şartı yok. Kpss şartı yönetmelik değişikliği ile eklendi fakat bu sınavda da yönetmelik değişikliği sonrası açılan hiçbir sınavda da kpss puanı istemedi Sayıştay. Ama insanlar isteyebilir diyerek hala Kpss'ye giriyor sırf bu sınav için. Mülakatı kazanan sayısında erkek adaylar ağırlıkta. Aşağı yukarı alınanların 5-6'sı kadın oluyor. Sayıştay websitesinde kazanan isimler yer alıyor, oradan girip bakılabilir. Hatta önceden kazananların test, yazılı ve mülakat puanları bile yazıyordu... Test sınavı bence çok zor değil. Fakat rakipleriniz iyi olduğu için genelde yüksek kapatıyor, genellikle 80-83 bandında diye hatırlıyorum.Bazı sitelerde sınavların kaç netle/kaç puanla kapattığına dair veriler var bulabilirsiniz. Yani iyi çalışmanız şart. Klasik sınav için de aynı şeyler geçerli zira en başarılı 225 ile girdiğiniz sınavda ilk 135'te kalmaya çalışacaksınız.Mülakatta sadece bilgiyi ölçmüyorlar. Bilginizi geçtiğiniz sınavlarla kanıtlamış oluyorsunuz aslında ama tabii orada da bir iki kelam edebilmek gerekir diye düşünüyorum. Daha çok sizin bu mesleği yapabilme kabiliyetinize, Kurumu temsil edebilecek düzeyde vakarlı olmanıza bakılacaktır.
sayıştay alımlarında genellikle erkek adayları mı tercih ediyor? böyle bir algı var kayamakamlık için de aynı şekilde.iki sınava da hazırlanıyorum ama hevesim kırılıyor bunu duyunca..
Şu yaş şartını kaldırın artık yaw Sayıştay gibi kamu kurumların ve yerel yönetimlerin harcamalarını kuruşu kuruşuna harcayan personelin yaşı en az 30 olmalı 40 yaşında denetmenliğe niye başvurulamıyor? Avrupa ülkelerinde her yaşta kamu çalışanı olabiliyorsun
Peki genel olarak sınavlar çok mu zor yorumunuz nedir bu hususta
hayır
kpss ye girmiş olmak zorunlu mu? dil şartı yds var mı?
1. Test sınavı (iktisat, maliye, muhasebe ve hukuk) 2. Klasik sınav (iktisat, maliye, hukuk, seçmeli olarak muhasebe ya da ticaret hukuku ve kompozisyon) 3. Sözlü mülakat (mülakat öncesinde öngörüşme için eve gelebiliyorlar. Eve gelseler de gelmeseler de ayrıca Sayıştay'a çağırıp yaklaşık 1 saat süren bir görüşme yapılıyor ki konusu derslerden çok yaşamınız ve güncel olaylar oluyor, daha çok sohbet havasında geçiyor)
Yazılı sınav nedir ya yap test usulü olsun bitsin
12