Yorum Yap

Yorum yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

Yorumlar

Selam arkadaslar oncelıkle sızelere sunu aktarım bı ınsan unv mezunuda olsa lıse mezunuda olsa kısmetı acık cevresı genış olmalıkı kamudada ozelde de işi gorulsun ben garıbın tekıyım yınede sansımı denıyorum terknıker arkadaslarıma tafsıyem havalnalasınlar 2 yıllık okulu herkes bıtırır zıra ben gıtmeden bıtırdım :)

Arkadaşlar ben meslek lisesinin motor,torna tevsiye ,metal işleri bölümü mezunları adına yazıyorum.2004 yılından itibaren 70 puan üzerinde puan almamıza rağmen halen atanmayı bekliyoruz.Sağlık lisesi mezunları 60 puan ve 60 altında puan almalarına rağmen binlerce sağlıkçı kadroya ve sözleşmeli olarak işe alındı.Yaşımız gelip geçmekte ,2 yıl askerlik 4 yılda beklediğimiz süreyi eklerseniz en gencimiz 26 27 yaşlarında.Devlet yetkililerinden isteğimiz; bu kadar çok sağlıkçi alınırken, neden meslek lisesi mezunlarındanda almıyorsunuz elbet hastahanelerde bizede bir iş veririler.

Lütfen sesimize kulak verin.

merahabalar arkadaşalar,benim üstteki ilanla ilgili bir sorum olacaktı;Yukarda ismi belirtilen kurumda elektrik teknisyeni olarak çalışan bir kişi ne iş yapar,görevleri nelerdir,ne kadar maaş alır ve hangi sosyal haklara tabidir?Eğer bu konu hakkında bilgiye sahip olan arkadaşlarıımız bizlerle paylaşırsa çok makbule geçer..İlgilenen arkadaşlarımıza şimdiden teşekkürler!

slm arkadaslar özellikle önlisanslar halimize acıyorum. bende 2002 mezunuyum. türkiyenin en gözde en iyi yüksekokulunu elektrik bölümünü derece ile bitirdim. ve aynı okulda hala gecici sigorta bile olmadan 4 senedir çalısıyorum. basvurcak yer bulamıyorum basvuracak yer olsada 2 kişi ilemedik 3 kişi zorla alınıyo oda malum mülakat falan derken gidiyo . neyse keske lise mezunu olsaydım şimdiye hiç yoktan en basitinden kedaşta teknisyen olarak 1500 ytl maasla keyfime bakıyor olurdum. Allah hepimize hayırlı iş nasip etsin. sabır bakalım.

haykırış kardesim işe girdin bide maası soruyosun!biz teknikerler basvurcak iş bulamıyoruz.hep teknisyen hep teknisyen.ayıp oluyor!

bu ülkede artık eğitime verilen öneme inanmıyorum, yapılan tüm kampanyalar sadece söz boymak için yapılıyor. eğitim bir sömürü aracı bazıları için. bizleri sınavlara girmeye teşvik ediyorsunuz kazanıyoruz mülakatları geçiyoruz gene de işe almıyorsunuz. artık bunu söylemekten kendimi alamayacam sayın başbakanım tek derdiniz oy ise beni de bir işe sokun size helalinden 6 oy...

Arkadaşlar ne kadar maaş alır bir elektrik teknisyeni işçi olarak bilen varsa yardımıcı olursa, şimdiden teşekkür ederim

arkadaşlar ne yazıkki bende bir üniversite mezunu olarak 2 yıldır işsizim. kpss puanımda iyi ama nerenin sınavını kazansam mulakattan eleniyorum. zaten boşuna başvuruyoruz aslında onların listeleri belli eskiden sadece torpil vardı simdi hem kpss hem torpil atı alan üsküdarı geçiyor. bizde kendi mesleğimiz dışındaki işleri yapmak zorunda kalıyoruz. kaç yıllık eğitimizin karşılığını ne yazıkki alamıyoruz.

Bu ülkede ümiversite okuyanlar LAF OLSUN diyemi okudu. özel sektörde de liselilere öncelik veriliyor onlar kalıcı ve az para isterler diyoerlar. bizler babalarının hayrınamı okuyup üniversite mezunu olduk. Hem 60 puan barajı çok komik 95 puanla boşta gezen arkadaşları tanıyorum. torpil olacağı ilandan belli. Yazık Yazık okuttukları üniversiteyede aylar boyunca çalışıp amak sarfettiğimiz KPSSyede yazıknerde adelet nerde AKP.

Teknik öğretmenim (Kaynakçı) olarak işe girebilirmiyim. Elimden her türlü iş gelir. 2 yıldır işsizim ne yapayım artık bunalımın eşiğindeyim ve intihar etmeyi düşünüyorum.