Yorum Yap

Yorum yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

Yorumlar

Arkadadaşlar A grubuna sadece iibf vb. başvurur diye birşey yok. A grubu alımlar için tek yıl çift yıl farketmez, her yıl sinava girebilirsiniz ve ihtiyaca göre herhangi bir bölümden alım yapılabilir. B grubu demek, ösym'nin genel atamasıyla yerleşilen, mülakatı ya da yazılı sınavı olmayan düz memurluklardır. B grubu kadrolara da mühendislik, iibf vb.her bölumden alım yapılabilir. Mühendis olup A grubu kadroya başvuracaksanız geçerli puanınız yoksa tek yıldaki sınavlara da girmeniz lazim. Bu sene zaten istisna,normalde 2016 puanlari A grubu için de gecerli olmaliydi ama gecen sene nedense geçerliliğini 1 yıla indirdiler. Yani muhendislik B grubu diye birsey yok.
Başvuru formu ve özgeçmiş bilgisayar ortamında mı yoksa tükenmez kalem ile mi doldurulacak blgisi olan varsa bilgi verirse teşekürler
mühendislikler için de 2017 mi geçerli?
mühendislikler b grubu oluyor evet. benim ilandan anladığım a grubu kadrolar için yani iibf için 2017 istedikleriydi. biz mühendisler için de 2017 mi istiyorlar yani? bu büyük haksızlık olur biz 2 yılda bir giriyoruz sınava. bu ne saçmalık o zaman kpss de bir düzen oturtulsun her yıl girilecekse her yıl girelim var mı böyle rezalet. acaba bu durumu nasıl netleştirebilirz hocam?
Mühendisler için KPSS B geçerli değil mi ve iki yılda bir yapılan bir sınav değil mi? Nasıl oluyor da 2017 kpss geçerli diyebiliyorlar? 2016 da dahil edilmeli!
Enerji Bakanlığı - Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Alternatif Enerji Kaynakları TEKNİKER lerini unuttu. Denklik olmadığı halde Enerji verimliliği, GES ve RES işlerinde diğer branşlar çalıştırılıyor. Sesimizi duyarlar inşallah.
gemi inşaat mühendisliği neden yok???
ingilizce alt yapısı hiç olmayan uzman yardımcısı adayın yds den 70 alması olanaksız. kurumlar en azından yds D istemeli. hem adayların hem de kurumların mağdur edilmemesi lazım
'Sınav giriş için belirtilen dil şartı yok. Ancak uzmanlığa atanma sürecinde 3+2 yıl içerisinde YDS'den ve eşdeğeri olan bir yabancı dil sınavından asgari (C) düzeyinde not almak.' Bakanlığın sitesinde yazan yazı YDS şartı artık bazı kurumlarda kalktı.Uzman olma döneminde şart koşuluyor.
kamu ağırlıklı değil %30 uluslararası ilişkiler dersinin ağırlığı var bence doğru bir puan türü seçimi olmuş uluslararası ilişkiler için
12