butterfly801 21 Ağustos 2017 14:39
Arkadaşlar, KPSS ve YDS sonuç belgelerinin aslı ne demek? OSYM nin sonuç sayfasından alınanlar mı kastediliyo, yoksa başka birşey mi?
Şikayet Et
slave0 21 Ağustos 2017 11:40
Kıymetli arkadaşlar, kariyer yok yazan ve maaş bilgisi veren arkadaşlara ithafen yazıyorum, siz bakanlıkta işe başladığınız zaman zaten uzman yardımcısı 3yıl- ardından uzman oluyorsunuz. Sizi kimse daire başkanı yapmaz. Ömür boyu böyle çalışanlar da var. Uzmanlık iyi ama dedikleri gibi tayin hakkı, kadro falan yok bunları bilerek başvurun. Maaş ise yeni uzman için 4600 ve üzeri ile başlar. Destek personeli ise 2800 ile başlar.
Şikayet Et
colorsky 21 Ağustos 2017 11:33
başvuracak adayların puanlarını öğrenebilir miyim kaç puana düşer acaba ona göre basvurcam da ?
Şikayet Et
İzlemeci Adam 18 Ağustos 2017 15:36
Başvurmayı düşünenler olumsuz yorumlara aldırmasın. Her iş yerinin iyi ve kötü yanları vardır. Başlangıç olarak uzman personele ortalama 6500-7000 TL veren başka kurum var mı?
Şikayet Et
KıdemliUzman 18 Ağustos 2017 12:07
Sırf bu yorumu başvuru yapacak arkadaşlara bilgi vermek amacıyla yazabilmek için üye oldum. Şu an halihazırda bir kamu kurumunda çalışıyorum fakat İstanbul'da olmamdan dolayı memnun değilim. Kpss ve yds puanlarım iyi bu kurumun mülakatına rahatlıkla kalırım. Fakat başvurmak konusunda tereddütlerim var. Başvurup da gitmeyerek başkalarının da önünü kapatmak istemiyorum öyle bir şey de yapmam. Maaşlar 3500 ile 4500 tl arası değişiyormuş. 2012 den önce girenler daha fazla alırken yapılan düzenlemelerle maaşlar düşürülmüş. 3500 lira da fena para değil hani ben başvurumu yaparım yine de diye düşündüm. Fakat öğrendim ki kariyer basamakları sıfır. Uzman olarak girdiniz öyle kalıyormuşsunuz. Olabileceğiniz şey genel sekreter onayı ile grup başkanı. Daha sonra tekrar grup başkanlığından alınıp maaşınızı düşürebiliyorlar. Kariyer basamaklarının olmaması beni bir adım geriye attırdı. Gelelim tabi olunan statüye. Bi kere memur olunmuyor. 4857 ye tabi işçi olunuyor ve kadro yok. Sözleşme ile çalışıyor iş akdi feshi etme yönetim kurulunda. Aşağıda bi arkadaşı yorumundan ötürü terslemişler başta ben de kızmıştım ama galiba arkadaş haklı. İş akdi feshi gerçekten de gerçekleşiyor. Kadrolara başvuranlar çok çok azalmış işin prestiji kalmamış. Kariyer basamağı yok. iş güvencesi yok. terfi tayin yok. işe başlayanlar umduğunu bulamamış. saha çalışması yok. uzmanlar sürekli evrak kontrolü yapıyormuş.umduklarını bulamadıkları için ilk 3 - 5 ay istifa eden personel çok. İşe aldıkları personel uzman fakat içerde paslanma riskiyle karşı karşıyalar. Yüksek lisansa müsaade yok. Çok kararsızlığa sürükledi bu beni. 35 yaşına geldiğimde iş akdim feshedilse ne yapıcam ben o saatten sonra. Yazdıklarımı yaptığım araştırmalar sonucu elde ettim. Sizlerde iyice bi bakın araştırın. Çalışan birilerine ulaşmaya çalışın. Allah herkese hayırlı işler versin inşallah.
Şikayet Et
Vincent34 10 Ağustos 2017 12:08
ayrıca taşra olarak prestij ve mali getiri olarak çalışabilecek kurumların başında gelir. girmesi kolay değildir.
Şikayet Et
slave0 10 Ağustos 2017 11:36
muhtemelen ya kendisi ajansa girecek kapasitede değildir, ya da başvuranları engellemek için gayrete girmiştir. Ajanslardan iş akdi fesih edilen personel sayısı OHAL haricinde 3-5 tir. Çünkü yüz kızartıcı suç işlemediğiniz takdirde işten atılmanız söz konusu olamaz. Nitekim Türkiye'de 26 Kalkınma Ajansında 1000 e yakın uzman çalışmaktadır. Şu doğru işten ayrılan personel sayısı yüksek ancak bunun sebebi işten atılma değil, daha iyi iş fırsatlarını tercih edenlerin gitmesidir. İşten atılmanız yalnızca geçerli bir sebep olduğu takdirde (yolsuzluk-hırsızlık vb. ki bunlar her kurum için geçerli) Genel Sekreterin teklifi ve Yönetim Kurulu üyelerinin salt çoğunluğunun kararı ile gerçekleşir. Kimseyi kandırma ve aldatma yoluna giderek günaha girmeyin.
Şikayet Et
Vincent34 10 Ağustos 2017 11:31
bilip bilmeden konuşmayın, ajansda süresiz sözleşmelisinizidr, TKDK daki gibi her sene yenilenmez sözleşmeniz, anormal bir durum (terör örgütüne üyelik vs) olmadıkca işten cıkarılma olmaz. ayrıca işci statusunde oldugunuz için ikramiye avantajınız da var.
Şikayet Et
gonsolos 10 Ağustos 2017 08:55
Kuzka 2 dir milleti mülakata toplayıp sonra iptal ediyor. Kimi zaman da ilana çıkıp iptal ediyor. 4. alım denemesinde de yaparsa rekor kırmış olacak. İnsanları mülakata onlarca kilometre yoldan getirip, sonra iptal edildi demek hobi haline geldi. O insanlarla tekrar yüz göz olmamak için de sadece 2017 kpss'yi kabul ediyorlar şimdi. Güzel taktik ama yer mi Anadolu çocuğu bu numaraları. Ama şartları iyidir. Tahminimce Bahadır arkadaş başvuran sayısının az olması için böyle bir yorum yapmış.
Şikayet Et
BAHADIR1111 09 Ağustos 2017 15:59
Malesef ki,Kalkınma Ajansları sözleşmeli olarak çalıştırdıkları için iş garantiniz yok.Her an kapının önüne konma ihtimaliniz var.
Şikayet Et
12