Şeker Fabrikaları 2 eski hükümlü işçi alacak

22/01/2021 10:48:00
Yazdır

TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI A.Ş.

GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

4857 SAYILI KANUN KAPSAMINDA İSTİHDAM EDİLECEK

ESKİ HÜKÜMLÜ KONTENJANINDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE

METAL TEKNOLOJİSİ TEKNİSYENİ UNVANLI

SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI HAKKINDA DUYURU

Şirketimiz Ankara Makina Fabrikasına belirsiz süreli çalıştırılmak üzere Eski Hükümlü 2 (iki) Metal Teknoloji Teknisyeni alımı yapılacaktır.

ALIMLARDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR

1- Alınacak işçiler için Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

2- Başvurular Türkiye İş Kurumunun İl/Şube Müdürlüklerine ve Türkiye İş Kurumu web sitesi üzerinden yapılabilecektir. Başvuru ile ilgili daha detaylı bilgi Türkiye İş Kurumunun web sitesinden 25.01.2021 tarihinden itibaren öğrenilebilir.

3- Yeni istihdam edilecek personel Şirketimizin özelleştirme kapsamında olması hasebiyle 4046 sayılı Kanunun 22. maddesi kapsamında diğer kamu kurumlarına nakil hakları bulunmadığından 2014/7140 sayılı kararname eki esaslarına göre 657 sayılı Kanunun 4/b maddesi kapsamında sözleşmeli personel olarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamayacaklardır.

4- Fabrikalarımıza alınacak personelin niteliklerini ve sayılarını gösteren tablo aşağıdadır.

DİĞER HÜKÜMLER

* Eski Hükümlüler için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

* Atanacağı pozisyona ilişkin Mezuniyetini Gösterir Öğrenim Belgesine haiz olmak

* Tehlikeli/Çok Tehlikeli İşlerde, yüksek yerlerde ve vardiyalı işlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak.

* Meslek Liselerinin ilgili bölümünden mezunu olmak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Ustalık Belgesi veya Mesleki Yeterlilik Belgesi olanlar tercih edilir.

YORUMLAR
Bu ilana henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.