Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://ilan.memurlar.net/ilan/54925/
Yazdırılma Tarihi : 04 Mart 2021 Perşembe 21:34

Emirseyit Belediyesi İşçi Alacak

04/12/2020 09:28:00
Yazdır

EMİRSEYİT BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı Son Başvuru Tarihi 7.12.2020 İşveren Statüsü Kamu Pozisyon 1

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

II. BAŞVURUDA ÖZEL ŞARTLAR

(Şoför ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır. İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmakS RC Belgesi sahibi olmak. Pisikoteknik belge sahibi olmak.M,B1,B,D1,D,F sınıfı ehliyet sahibi olmak (en az 12 yıllık) En az 1,5 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(Temizlik Görevlisi ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır.İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak , Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak.Ehliyet Sahibi olmak En az 2 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(İş Makinesi Operatörü ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır.İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak. Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak. SRC 2 - SRC 4 Belgesi sahibi olmak. Pisikoteknik belge sahibi olmak.M,B1,B,C1,C,D1,D,F,G sınıfı ehliyet sahibi olmak En az 12 yıl Operatör Ehliyet Belgesine sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek.Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(Büro İşçisi ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır. Lise - Önlisans mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde hertürlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak. Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak.B sınıfı Ehliyet sahibi olmak. En az 10 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

1- Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

2- Adayların görevlerini devamlı yapmasına engel sağlık probleminin bulunmaması gereklidir.

3- Adaylar başvurunun son günü itibarıyla meslek kadrolarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara hazır olması gerekmektedir.

4- Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uygun başvuru sahiplerinin belediyemiz www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde yayınlanarak, aranan özellikleri taşıdıklarına dair belgeleri ve bilgileri elden, kargo, elekronik ortam ile veya posta ile 11.12.2020 tarihi mesai bitimine kadar istenilecektir. Şartları yerine getirilmiş olanlar Noter kurasına tabi olacaktır.

6- Yukardaki açıklanan meslekler için İlan tarihinden sonra alınan meslekle ilgili belgeler geçersiz sayılacaktır

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) internet sitesinden 03.12.2020 Tarihinden 07.12.2020 tarihine kadar online olarak yapılacaktır.

IV. KURA İŞLEMLERİ

  1. Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların kura çekim 18.12.2020 Tarihinde Cuma günü saat 10.00 da Emirseyit belediyesi hizmet binasında noter huzurunda yapılacaktır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyecektir. Tüm başvuru sahipleri arasından belge ve bilgileri gerçeğe uygun olanlar, arasından kura ile açık iş sayısının 4(dört) katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen adaylar Belediyemizin www.Emirseyit.bel.tr internet sitesinde ilan edilecektir.
  2. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Belediyemiz www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınav kurulunca başarı puanı en uygun yüksek adaydan başlamak suretiyle, açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresinde işten ayrılanların yerine, yedek listesinin ilk sırasında ki kişiden başlamak suretiyle atama yapılacaktır.

V. SÖZLÜ SINAV İÇİN BELGE TESLİM İŞLEMİ

Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Belediyemizin www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru süreci belirtilen internet sitesinden takip etmeleri önem arz etmektedir.

EMİRSEYİT BELEDİYE BAŞKANLIĞI Yayınlanma Tarihi: 3.12.2020

Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı Son Başvuru Tarihi 7.12.2020 İşveren Statüsü Kamu Pozisyon 2

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

II. BAŞVURUDA ÖZEL ŞARTLAR

(Şoför ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır. İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmakS RC Belgesi sahibi olmak. Pisikoteknik belge sahibi olmak.M,B1,B,D1,D,F sınıfı ehliyet sahibi olmak (en az 12 yıllık) En az 1,5 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(Temizlik Görevlisi ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır.İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak , Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak.Ehliyet Sahibi olmak En az 2 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(İş Makinesi Operatörü ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır.İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak. Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak. SRC 2 - SRC 4 Belgesi sahibi olmak. Pisikoteknik belge sahibi olmak.M,B1,B,C1,C,D1,D,F,G sınıfı ehliyet sahibi olmak En az 12 yıl Operatör Ehliyet Belgesine sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek.Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(Büro İşçisi ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır. Lise - Önlisans mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde hertürlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak. Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak.B sınıfı Ehliyet sahibi olmak. En az 10 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

1- Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

2- Adayların görevlerini devamlı yapmasına engel sağlık probleminin bulunmaması gereklidir.

3- Adaylar başvurunun son günü itibarıyla meslek kadrolarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara hazır olması gerekmektedir.

4- Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uygun başvuru sahiplerinin belediyemiz www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde yayınlanarak, aranan özellikleri taşıdıklarına dair belgeleri ve bilgileri elden, kargo, elekronik ortam ile veya posta ile 11.12.2020 tarihi mesai bitimine kadar istenilecektir. Şartları yerine getirilmiş olanlar Noter kurasına tabi olacaktır.

6- Yukardaki açıklanan meslekler için İlan tarihinden sonra alınan meslekle ilgili belgeler geçersiz sayılacaktır

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) internet sitesinden 03.12.2020 Tarihinden 07.12.2020 tarihine kadar online olarak yapılacaktır.

IV. KURA İŞLEMLERİ

  1. Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların kura çekim 18.12.2020 Tarihinde Cuma günü saat 10.00 da Emirseyit belediyesi hizmet binasında noter huzurunda yapılacaktır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyecektir. Tüm başvuru sahipleri arasından belge ve bilgileri gerçeğe uygun olanlar, arasından kura ile açık iş sayısının 4(dört) katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen adaylar Belediyemizin www.Emirseyit.bel.tr internet sitesinde ilan edilecektir.
  2. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Belediyemiz www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınav kurulunca başarı puanı en uygun yüksek adaydan başlamak suretiyle, açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresinde işten ayrılanların yerine, yedek listesinin ilk sırasında ki kişiden başlamak suretiyle atama yapılacaktır.

V. SÖZLÜ SINAV İÇİN BELGE TESLİM İŞLEMİ

Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Belediyemizin www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru süreci belirtilen internet sitesinden takip etmeleri önem arz etmektedir.

EMİRSEYİT BELEDİYE BAŞKANLIĞI Yayınlanma Tarihi: 3.12.2020

Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı Son Başvuru Tarihi 7.12.2020 İşveren Statüsü Kamu Pozisyon 1

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

II. BAŞVURUDA ÖZEL ŞARTLAR

(Şoför ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır. İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmakS RC Belgesi sahibi olmak. Pisikoteknik belge sahibi olmak.M,B1,B,D1,D,F sınıfı ehliyet sahibi olmak (en az 12 yıllık) En az 1,5 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(Temizlik Görevlisi ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır.İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak , Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak.Ehliyet Sahibi olmak En az 2 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(İş Makinesi Operatörü ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır.İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak. Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak. SRC 2 - SRC 4 Belgesi sahibi olmak. Pisikoteknik belge sahibi olmak.M,B1,B,C1,C,D1,D,F,G sınıfı ehliyet sahibi olmak En az 12 yıl Operatör Ehliyet Belgesine sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek.Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(Büro İşçisi ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır. Lise - Önlisans mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde hertürlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak. Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak.B sınıfı Ehliyet sahibi olmak. En az 10 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

1- Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

2- Adayların görevlerini devamlı yapmasına engel sağlık probleminin bulunmaması gereklidir.

3- Adaylar başvurunun son günü itibarıyla meslek kadrolarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara hazır olması gerekmektedir.

4- Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uygun başvuru sahiplerinin belediyemiz www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde yayınlanarak, aranan özellikleri taşıdıklarına dair belgeleri ve bilgileri elden, kargo, elekronik ortam ile veya posta ile 11.12.2020 tarihi mesai bitimine kadar istenilecektir. Şartları yerine getirilmiş olanlar Noter kurasına tabi olacaktır.

6- Yukardaki açıklanan meslekler için İlan tarihinden sonra alınan meslekle ilgili belgeler geçersiz sayılacaktır

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) internet sitesinden 03.12.2020 Tarihinden 07.12.2020 tarihine kadar online olarak yapılacaktır.

IV. KURA İŞLEMLERİ

  1. Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların kura çekim 18.12.2020 Tarihinde Cuma günü saat 10.00 da Emirseyit belediyesi hizmet binasında noter huzurunda yapılacaktır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyecektir. Tüm başvuru sahipleri arasından belge ve bilgileri gerçeğe uygun olanlar, arasından kura ile açık iş sayısının 4(dört) katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen adaylar Belediyemizin www.Emirseyit.bel.tr internet sitesinde ilan edilecektir.
  2. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Belediyemiz www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınav kurulunca başarı puanı en uygun yüksek adaydan başlamak suretiyle, açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresinde işten ayrılanların yerine, yedek listesinin ilk sırasında ki kişiden başlamak suretiyle atama yapılacaktır.

V. SÖZLÜ SINAV İÇİN BELGE TESLİM İŞLEMİ

Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Belediyemizin www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru süreci belirtilen internet sitesinden takip etmeleri önem arz etmektedir.

EMİRSEYİT BELEDİYE BAŞKANLIĞI Yayınlanma Tarihi: 3.12.2020

Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı Son Başvuru Tarihi 7.12.2020 İşveren Statüsü Kamu Pozisyon 2

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

II. BAŞVURUDA ÖZEL ŞARTLAR

(Şoför ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır. İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmakS RC Belgesi sahibi olmak. Pisikoteknik belge sahibi olmak.M,B1,B,D1,D,F sınıfı ehliyet sahibi olmak (en az 12 yıllık) En az 1,5 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(Temizlik Görevlisi ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır.İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak , Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak.Ehliyet Sahibi olmak En az 2 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(İş Makinesi Operatörü ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır.İlköğretim - Orta Öğretim mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde her türlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak. Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak. SRC 2 - SRC 4 Belgesi sahibi olmak. Pisikoteknik belge sahibi olmak.M,B1,B,C1,C,D1,D,F,G sınıfı ehliyet sahibi olmak En az 12 yıl Operatör Ehliyet Belgesine sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek.Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

(Büro İşçisi ) Başvurular Özgeçmiş (CV) ile yapılacaktır. Lise - Önlisans mezunu olmak.Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde hertürlü Çöp ve Atık Maddeler ile ilgili sertifika sahibi olmak. Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifika sahibi olmak.B sınıfı Ehliyet sahibi olmak. En az 10 yıl tecrübe sahip olmak ve SGK Dökümü ile belgelemek ve belgeleri ibraz etmek. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacağından alınacak adaylar kura sonucu belirlenecektir.

1- Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

2- Adayların görevlerini devamlı yapmasına engel sağlık probleminin bulunmaması gereklidir.

3- Adaylar başvurunun son günü itibarıyla meslek kadrolarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara hazır olması gerekmektedir.

4- Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uygun başvuru sahiplerinin belediyemiz www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde yayınlanarak, aranan özellikleri taşıdıklarına dair belgeleri ve bilgileri elden, kargo, elekronik ortam ile veya posta ile 11.12.2020 tarihi mesai bitimine kadar istenilecektir. Şartları yerine getirilmiş olanlar Noter kurasına tabi olacaktır.

6- Yukardaki açıklanan meslekler için İlan tarihinden sonra alınan meslekle ilgili belgeler geçersiz sayılacaktır

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) internet sitesinden 03.12.2020 Tarihinden 07.12.2020 tarihine kadar online olarak yapılacaktır.

IV. KURA İŞLEMLERİ

  1. Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların kura çekim 18.12.2020 Tarihinde Cuma günü saat 10.00 da Emirseyit belediyesi hizmet binasında noter huzurunda yapılacaktır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyecektir. Tüm başvuru sahipleri arasından belge ve bilgileri gerçeğe uygun olanlar, arasından kura ile açık iş sayısının 4(dört) katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen adaylar Belediyemizin www.Emirseyit.bel.tr internet sitesinde ilan edilecektir.
  2. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Belediyemiz www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınav kurulunca başarı puanı en uygun yüksek adaydan başlamak suretiyle, açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresinde işten ayrılanların yerine, yedek listesinin ilk sırasında ki kişiden başlamak suretiyle atama yapılacaktır.

V. SÖZLÜ SINAV İÇİN BELGE TESLİM İŞLEMİ

Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Belediyemizin www.emirseyit.bel.tr internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru süreci belirtilen internet sitesinden takip etmeleri önem arz etmektedir.