Dışişleri Bakanlığı 2021 Kış Dönemi Stajer Öğrenci Alacak

Kaynak : dışişleri
İlan Giriş : 03 Kasım 2020 09:01, Son Güncelleme : 03 Kasım 2020 15:24
Dışişleri Bakanlığı 2021 Kış Dönemi Stajer Öğrenci Alacak

Dışişleri Bakanlığı Tercüme Dairesi Başkanlığı 2021 Kış Dönemi Stajyer Alımı,

Dışişleri Bakanlığı, Bakanlık çalışmalarını tanıtmak ve Mütercim-Tercümanlık mesleğine ilgi duyan gençlere deneyim kazandırmak amacıyla üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ile Dil ve Edebiyat Bölümlerinden çok iyi derecede yabancı dil bilen stajyer öğrenci kabul edecektir. Staj programı, üniversitelerin yarıyıl tatil dönemini de kapsayacak şekilde gerçekleştirilecek olup, stajyer alımı aşağıdaki dil gruplarına göre ve belirtilen sayıda yapılacaktır:

İngilizce (3)

Fransızca (3)

Arapça (2)

Almanca (2)

Rusça (2)

İspanyolca (2)

Portekizce (2)

Farsça (2)

Çince (2)

Staj programına, üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ile Dil ve Edebiyat bölümlerinde okuyan en az 3.50 ortalama notuna sahip 3. ve 4. Sınıf ve aynı zamanda Yüksek Lisans/Doktora öğrencileri kabul edilecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi kart hamili olması gerekmektedir. Staj programı, başvuru yapan adayın 4 Ocak 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında, dilediği zaman diliminde sömestr tatili tarihine veya zorunlu staj süresine göre en az 2 hafta en fazla 4 hafta sürecek olup, ancak bu süre zarfını (Adayın başvuru yaparken bildireceği süre kastedilmektedir) eksiksiz tamamlayanlara staj belgesi verilecektir.

Bu şartları taşıyan adayların stajın zorunlu olup olmadığım belirtmek suretiyle özgeçmişlerini, öğrenci belgelerini, transkriptlerini, bölümünden alacağı bir referans mektubunu ve nüfus cüzdanı fotokopilerini taratıp 20 Kasım 2020 tarihine kadar [email protected] e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Bakanlık gerekli gördüğü takdirde mülakat yapabilecektir.