Muğla İl Tarım ve Orman Müd. Engelli İşçi Alım İlanı

29/07/2020 16:35:00
Yazdır

Bu ilana sadece Kişisel Durumu "Engelli" olanlar başvurabilir.

Türkiye İş Kurumu

MUĞLA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ MUĞLA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ Yayınlanma Tarihi: 29.07.2020

Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı Son Başvuru Tarihi 4.08.2020 İşveren Statüsü Kamu Pozisyon 1

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

B) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Özel Hususlar:

Başvuran adaylarda aranacak şartlar ve teslim edilecek belgeler:

 1. Sabıka Kaydı bulunmamak.
 2. İkametgah kaydı (Kavaklıdere İlçesinde İkamet ediyor olmak)
 3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı alıyor olmamak.
 4. Meslek Liselerinin Bilgisayarlı Muhasebe Bölümünden Mezun olmuş olmak.
 5. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında herhangi bir şekilde istihdam edilmiş ve ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.
 6. Hangi sebeple olursa olsun kamu haklarından mahrum olmamak.
 7. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yukarıdaki şartları taşımadığı halde eksik/sahte belge sunan ya da yanlış beyanda bulunanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunma hakkını saklı tutar.

Başvuran adaylar için;

 1. Süresi içerisinde İşkur üzerinden başvurusunu yapan adaylar başvuru evraklarını; 06.08.2020 günü saat 17.30'a kadar Muslihittin Mahallesi Hasat Sok.No.1 Menteşe/MUĞLA adresinde bulunan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Personel Birimine teslim ettim/teslim aldım belgesi karşılığında teslim edeceklerdir.
 2. Başvuru evraklarının eksiksiz teslim edenler arasında Muslihittin Mahallesi Hasat Sok.No.1 Menteşe/MUĞLA adresinde bulunan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda 10.08.2020 Pazartesi günü saat 09.00 da noter huzurunda kura çekilecektir.
 3. Kura Sonuçları 10.08.2020 tarihinde saat 13.30' da mugla.tarimorman.gov.tr adresinden duyurulacaktır.
 4. Kurada ismi çıkan adaylara 12.08.2020 tarihinde saat 10.00'da Muslihittin Mahallesi Hasat Sok.No.1 Menteşe/MUĞLA adresinde bulunan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Toplantı Salonununda uygulamalı pratik sınav yapılacaktır.
 5. Sınav sonuçları 12.08.2020 tarihinde saat 17.00'de mugla.tarimorman.gov.tr adresinden duyurulacaktır.
 6. İstihdam edilmeye hak kazananlar işe giriş işlemlerini yapmak için 13.08.2020 Perşembe günü saat 17.30'a kadar Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'ne başvurmaları gerekmektedir.
 7. Alınacak personel 657 Sayılı Devlet Memuru Statüsünde olmayıp, 4857 Sayılı İş Kanununa tabi çalışan olacaktır.
YORUMLAR
Bu ilana henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.