Bükardı Belediyesi İşçi Alım İlanı

14/07/2020 11:01:00
Yazdır

BÜKARDI BELEDİYE BAŞKANLIĞI TEMİZLİK İŞLERİ Yayınlanma Tarihi: 14.07.2020

Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı Son Başvuru Tarihi 20.07.2020 İşveren Statüsü Kamu Pozisyon 2

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Adaylardan İstenilen Özellikler:

  1. En az ilköğretim en fazla ortaöğretim mezunu olmak.
  2. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak
  3. Mesleki Yeterlilik Belgelerinden SRC 2 ve SRC 4 belgelerinin ikisine de sahip olmak.
  4. Başvuru tarihi itibariyle en az 18 en fazla 50 yaş aralığında olmak
  5. Psikoteknik Değerlendirme Raporuna sahip olmak.

İşe Alım Süreci Detayları:

  1. Tüm adayların nihai listenin asılmasından sonra 24.07.2020 tarihi mesai bitimine kadar istenilen tüm belgelerin asıllarını ve onaylanmak üzere suretlerini Bükardi Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne sunmaları zorunludur. Belgeleri kuranın çekileceği tarihten önce sunmayanlar kuraya dahil edilmeyecektir. Kura çekiminden sonra idareye ibraz edilen hiçbir belge işleme konulmayacaktır.
  2. Kura sonuçları www.bukardi.bel.tr web adresinde yayınlanacak olup ayrıca kişilere tebligat yapılmayacaktır.
  3. Kura 27.07.2020 tarihinde saat 17.30'da Kovancılar Noter binasında çekilecektir.

Kura çekiminden sonra oluşturulan aday listesinde ismi olanlar sözlü mülakata tabi tutulacaktır. Sözlü mülakatta başarılı bulunan adaylar işbaşı yapacaklardır. Gerçeğe aykırı beyanda bulunanların tespiti halinde işlerine son verilecektir. Gerçeğe aykırı beydanda bulunan adaylar herhangi bir hak talep edemeyeceklerdir

YORUMLAR
Bu ilana henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Mecliste kabul edilen sosyal medya düzenlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?