Marmaris Polisevi İşçi Alım İlanı

05/12/2019 10:32:00
Yazdır

MUĞLA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ / MARMARİS POLİSEVİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Son Başvuru Tarihi : 09 Aralık 2019
Yayınlanma Tarihi : 05 Aralık 2019

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Genel Hususlar:

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS'ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

4) EKPSS'ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

6) KPSS/EKPSS'ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.

13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

B) Özel Hususlar:

  1. İlanın son başvuru tarihinden önce istenilen belge ve deneyimlere sahip olmak gerekmektedir.
  2. Ayrıca alınacak tüm personeller devlet memuru olmayıp, işçi statüsünde çalışacaktır. Mevcut yasalar dahilinde devlet memurluğuna veya devlet kadrolarındaki işçi statüsüne geçişi de söz konusu değildir.
  3. Personellerin çalışma saatleri idarece vardiya esasına göre belirlenmektedir.
  4. Mülakatı kazanan adayların işe alım aşamasında Muğla Emniyet Müdürlüğünce güvenlik soruşturması yapılacak olup, sakıncalı durumunun bulunmaması şartı aranacaktır.
  5. Sözlü ve Uygulamalı sınavı kazanan adaylar sağlık problemi olmadığını, sağlık raporu ile belgelemek zorundadır.

Başvuru listesinde yer alan adayların 12.12.2019 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen belgeleri Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğüne mutlak suretle teslim etmeleri gerekmektedir. Evrak Teslim etmeyenler hakkından vazgeçmiş sayılacak olup Noter Çekilişine ve Mülakata alınmayacaktır. Ayrıca 12.12.2019 tarihinde Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğüne teslim etmesi gereken belgelerden evrakı eksik olanlar Noter Çekilişine ve Mülakata alınmayacaktır.

İşe alınacak kişilerin 12.12.2019 tarihinde Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğüne teslim etmesi gereken belgeler;

* En az ilköğretim, en fazla lisans mezunu olmak, eğitim durumunu gösterir belge sunulacaktır.

* Adli Sicil Kaydı Belgesi sunulacaktır.

* Turizm otelcilik / aşçılık meslek lisesi / aşçılık meslek yüksek okulu diploması, veya Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı aşçılık mesleği ile ilgili (kalfalık/ustalık belgesi) gerekli sertifika sunulacaktır.

* Daha önceden en az 3 (üç) yıl aşçılık mesleğinde deneyime sahip olduğunu SGK dökümü ile belgelemek.

Başvuru sayısının talep edilen sayının 4 katını aşması durumunda Noter Çekilişi 16/12/2019 tarihinde saat 14.00' da Marmaris 2.Noterliğince Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğü lobi salonunda yapılacaktır.

Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğünce işe başvuruda bulunan kişilere yapılacak her türlü duyuru, noter çekilişi sonrası belirlenen asil ve yedek adayların listesiyle mülakat tarih ve saatleri http://www.mugla.pol.tr web sayfasında yayınlanarak, adaylara tebliğ niteliğinde sayılacak olup ayrıca tebligat yapılamayacaktır.

Meslek Bilgileri

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Aşçı3

KişiselBilgiler

CinsiyetYaş AralığıBoy AralığıKilo Aralığı
Kadın 18--(09.12.2001 - - -
Erkek 18--(09.12.2001 - - -

Öğrenim Bilgileri

En Az Öğrenim Seviyesi İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi Lisans

Kura Bilgileri

Kura YeriKura TarihiKura Saat Dilimi
MARMARİS POLİSEVİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ LOBİSİ16.12.201914:00 - 15:00

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer :

Çalışma Adresi : ATATÜRK CAD. 66 SOK. 2/
48700 MARMARİS
MUĞLA / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :SEYDİKEMER, MENTEŞE, KAVAKLIDERE, ORTACA, DALAMAN, YATAĞAN, ULA, MUĞLA MERKEZ, MİLAS, MARMARİS, KÖYCEĞİZ, FETHİYE, DATÇA, BODRUM

İrtibat Bilgileri

Adı Soyadı
Ünvanı
Telefon No252 413 24 75
E-Posta

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 3
Çalışma Şekli Daimi / Deneme Süreli

YORUMLAR
Bu ilana henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.