Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı- Düzeltildi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı.
20/07/2019 02:22:00
Yazdır

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden:

1 - Üniversitemizin aşağıda belirtilen birim ve anabilim dallarına, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma ek koşulları hükümleri uyarınca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48.maddesinde belirtilen şartları sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.

2- Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını ve başlıca araştırma eserini belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilmiş) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 adet CD'yi, Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri ek koşullarına uygunluk beyan formunu da ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;

3- Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını ve ilan açıklamalarını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, yabancı dil başarı belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD'yi Personel Dairesi Başkanlığ ına;

4- Dr. Öğretim Üyesi kadrosu için adayların, başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını belirten başvuru dilekçesine özgeçmişini, 3 fotoğrafını, nüfus cüzdanı fotokopisi, doktora belgesini, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesini, yabancı dil başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD'yi, Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri ek koşullarına uygunluk beyan formunu da ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlıklarına başvuru yapmaları gerekmektedir.

5 - Başvuruda bulunacak adayların ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri ile telefon numaralarının bildirilmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

6 - Profesör unvanı olanlar, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına, Doçent unvanı olanlar da Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına başvuru yapamazlar.

7 - Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

8- Başvuru adresi: (Profesör ve Doçent kadroları için)

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı

Esenboğa Merkez Külliyesi C Blok 1. kat Dumlupınar Mah. Çubuk-ANKARA

BİRİMİ

BÖLÜMÜ

ANABİLİM DALI

VE ALANI

ÜNVANI

DERECESİ

ADET

AÇIKLAMA

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Havacılık ve Uzay

Mühendisliği

Havacılık ve Uzay Mühendisliği

Profesör

1

1

Helikopter dinamiği ve aeroelastisite konularında çalışmalar yapmış olmak ve havacılık ile ilgili endüstriyel tecrübe sahibi olmak.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Havacılık ve Uzay

Mühendisliği

Havacılık ve Uzay Mühendisliği

Profesör

1

1

Kompresör ve Türbin kanadı şekillendirme konusunda çalışmalar yapmış olmak ve havacılık ile ilgili endüstriyel tecrübe sahibi olmak.

İnsan ve Toplum

Bilimleri Fakültesi

İngiliz Dili ve

Edebiyatı

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Dr. Öğretim Üyesi

2

1

Teknoloji destekli yabancı dil eğitimi çalışmaları ve SSCI indeksli dergilerde yayınları bulunmak.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Elektrik-

Elektronik

Mühendisliği

Telekomünikasyon

Doçent

1

1

Yeni nesil ve ötesi, çok kullanıcılı, çok antenli kablosuz haberleşme sistemlerinin başarımları hakkında çalışmaları olmak.

Mühendislik ve Doğa

Bilimleri Fakültesi

Makine

Mühendisliği

Konstrüksiyon ve İmalat

Doçent

1

1

Kavramsal Tasarım , Yapay Sinir Ağları, ürün Tasarımı ve Biyomekanik alanlarında çalışmış olmak.

Mühendislik ve Doğa

Bilimleri Fakültesi

Makine

Mühendisliği

Termodinamik ve

Isı Sistemleri

Doçent

1

1

Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Makine Mühendisliği alanında almış olmak. Termokimyasal hidrojen üretimi konularında çalışmış olmak.

Mühendislik ve Doğa

Bilimleri Fakültesi

Matematik

Matematik-

Bilgisayar

Bilimleri

Dr. Öğretim Üyesi

1

1

Lisansı Matematik, yüksek lisans ve doktorasını Bilgisayar bilimlerinden almış olmak, yinelemeli makine öğrenimi algoritmaları, topluluk (ensemble) methodları ve beklenti maksimizasyonu algoritması konularında çalışmaları olmak.

Sağlık Bilimleri

Fakültesi

Hemşirelik

Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği

Doçent

1

1

Doçentliğini Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında almış olmak. Dismenore ve uyku kalitesi, premenstrüel sendrom (PMS) konularında çalışmaları

olmak.

YORUMLAR
Bu ilana henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;