Erzincan Üniversitesi Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı

20/05/2019 10:13:00
Yazdır

ERZİNCAN ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
Son Başvuru Tarihi : 24 Mayıs 2019
Yayınlanma Tarihi : 20 Mayıs 2019

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:


A) Genel Hususlar:


1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.
2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS'ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.
4) EKPSS'ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.
5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.
6) KPSS/EKPSS'ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.
10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.
13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.


B) Özel Hususlar:


BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

  • BU İLANA SADECE KİŞİSEL DURUMU "ESKİ HÜKÜMLÜ" VEYA TMY (TERÖRLE MÜCADELEDE YARALANAN) OLANLAR BAŞVURABİLİR.
  • ADAYLARIN E SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ İLE SRC2 VE SRC4 BELGELERİNE SAHİP OLMASI GEREKMEKTEDİR.
  • İŞE ALINANACAK OLAN KİŞİ SAHİP OLDUĞU BİLGİ, BECERİ, EHLİYET VEYA BELGE DİKKATE ALINARAK DİĞER İŞ VEYA ALANLARDA DA ÇALIŞTIRILABİLECEKTİR.
  • İŞ DENEYİM SÜRESİ KADAR SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN KAYITLI PRİM GÜNÜNE SAHİP OLDUĞUNU BELGELEMEK VE BU İŞİ YAPTIĞINI GÖSTERİR EN AZ 2 YILLIK İŞ DENEYİM BELGESİNİ (BONSERVİS VEYA İŞYERİNDEN ALCAĞI YAZI) İBRAZ ETMESİ GEREKMEKTEDİR.
  • EVRAK TESLİMİ 27-29/05/2019 TARİHLERİ ARASINDA ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞINA YAPILACAKTIR. BELİRTİLEN SÜRE İÇERİSİNDE EVRAKLARINI TESLİM ETMEYEN VEYA TALEP ŞARTLARINI TAŞIMAYAN ADAYLAR NOTER KURASINA DAHİL EDİLMEYECEKTİR.
  • 27-29/05/2019 TARİHLERİ ARASINDA EVRAKLARINI KURUMA TESLİM EDEN VE BAŞVURU ŞARTLARINI TAŞIYAN ADAY SAYISI AÇIK İŞ SAYISININ 4 KATINDAN FAZLA OLMASI DURUMUNDA NOTER KURA ÇEKİLİŞİ YAPILACAKTIR.
  • NOTER KURA SONUCU VE SINAV TARİHLERİ ÜNİVERSİTENİN WEB SİTESİNDEN DUYURULACAKTIR.
  • AYRINTILI BİLGİ İÇİN:İŞKUR:0446 214 19 61 (DAHİLİ:159-119-164-120-154-157), ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ:0446 226 66 66

Meslek Bilgileri

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Şoför (Yolcu Taşıma)2

KişiselBilgiler

CinsiyetYaş AralığıBoy AralığıKilo Aralığı
Kadın 18---45 (24.05.2001 - 20.05.1974 tarihleri arasında doğan kişiler) - -
Erkek 18---45 (24.05.2001 - 20.05.1974 tarihleri arasında doğan kişiler) - -

Kura Bilgileri

Kura YeriKura TarihiKura Saat Dilimi
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI31.05.201914:00 - 15:00

Aranan Nitelikler

Nitelik BaşlığıNitelik Aciklamasi
Meslek Belgeleri ve SertifikalarıSRC2 Belgesi, SRC4 Belgesi

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer :

Çalışma Adresi : FATTİH MAH. NO:1/1
ERZİNCAN MERKEZ
ERZİNCAN / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :OTLUKBELİ, ÜZÜMLÜ, TERCAN, REFAHİYE, KEMALİYE, KEMAH, İLİÇ, ERZİNCAN MERKEZ, ÇAYIRLI

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 1
Çalışma Şekli Daimi / Deneme Süreli


YORUMLAR
Bu ilana henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.