Mersin Devlet Opera ve Balesi Sözleşmeli Santaçı Alım İlanı

07/03/2018 14:12:00
Yazdır

DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Sanatçı Alım İlanı

Genel Müdürlüğümüz Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün personel ihtiyacını karşılamak üzere Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Temsil/Gün Başına Çalışma Gurubunda 1 Orkestra Sanatçısı (Flüt Sanatçısı) alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

1-Sınava katılacak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen genel şartlar ile birlikte aşağıda belirtilen özel şartlar aranır.

2-Yülseköğretim Kurumu bünyesinde müzik ve sahne sanatları eğitimi veren fakülte, akademi veya konservatuvarlardan lisans düzeyinde mezun olmaları ya da son sınıfta öğrenimlerine davam ediyor olmaları şartı aranır.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Türk Uyruklu Temsil/Gün Başına Çalışma Grubunda Opera Sanatçısı (Korist), Bale sanatçısı, Orkestra Sanatçısı, Piyanist, ile Yabancı Uyruklu Misafir Orkestra Sanatçısı Uygulama Müfredatı

Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Temsil/Gün Başına Çalışma Grubunda Orkestra Sanatçısı olarak çalıştırılacak sanatçılar, Genel Müdürlük Sanat Kurulu veya Genel Müdür tarafından belirlenecek değerlendirme yapılacak branşla ilgili en az iki kişi olmak üzere, Genel Müdür ya da Yardımcısının başkalığında oluşacak en az üç kişilik komisyon tarafından; Müdürlüklerde ise Müdür tarafından belirlenecek değerlendirme yapılan branşla ilgili en az iki kişi olmak üzere Müdür başkanlığında oluşacak en az üç kişilik komisyon tarafından dinleme ve denemeye tabi tutularak başarılı olanlar ile kadro ihtiyaç durumuna göre sözleşme yapılacaktır. Göreve alınanlardan gerekli görülenler tekrar deneme ve dinlemeye tabi tutulabilirler. Dinleme ve denemede başarılı olamayanlarla sözleşme yenilenmez.

SINAV ŞEKLİ

ORKESTRA SINAVI :

FLÜT

a)W.A. Mozart Re Majör Flüt Konçertosu, sadece 1 ve 2'nci bölüm, kadansıyla (piyano eşlikli).

b)Deşifraj, Komisyonca sınav sırasında belirlenecek önemli orkestra eserlerinden seçmeler.(Komisyon tarafından gerekli görüldüğü taktirde Deşifre parçalar Piccolo çalmayı da içerebilecektir.)

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvuruların en geç 23 Mart 2018 tarihi Cuma günü mesai saati bitimine kadar ilgili Müdürlüğe;

1) Dilekçe

2) Diploma Örneği

3) 2 Adet Fotoğraf

4) Nüfus Cüzdan Örneği

5) Adli sicil kaydı

İle şahsen ya da posta yolu ile aşağıdaki adrese yapılabilir.

SINAV YERİ, TARİHİ, ve SAATİ

Sınav Yeri: Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü

Cumhuriyet Alanı Kültür Merkezi Binası Akdeniz/MERSİN

Sınav Tarihi ve Saati : 26 Mart 2018 Pazartesi- Saat:11.00

Orkestra Sanatçısı (Korno) Sınav Salonu: Büyük Koro Salonu

İRTİBAT TELEFONU : 0 324 237 86 55

DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Sanatçı Alım İlanı

Genel Müdürlüğümüz Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün personel ihtiyacını karşılamak üzere Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Temsil/Gün Başına Çalışma Gurubunda sözleşmeli 1 Atölye Personeli (perukacı) alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLE

1- Sınava katılacak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen genel şartlar ile birlikte aşağıda belirtilen özel şartlar aranır.

2- İlkokul veya ilköğretim mezunu olmak.

3- İlgili meslek örgütlerinden alınmış en az üç yıl deneyim sahibi olduğuna dair belge veya eğitim veya meslek kursları gibi yerlerden alınmış belge veya iş tecrübesini gösteren önceki işyerinden alınmış deneyim belgesi olması şartları aranır. Ancak, orkestra düzenleyicisi, sahne makinisti gibi belge ibrazı mümkün olmayan alanlarda ise komisyonun belirleyeceği kriterlere göre değerlendirme de yapılabilir.

Atölye Elemanı sözleşmesine bağlı olarak çalıştırılacak kişiler;

Genel Müdürlükte Genel Müdür veya Genel Müdür Yardımcısı başkanlığında, Sanat Teknik Müdürü ve Genel Müdür tarafından branşlarıyla ilgili belirlenecek bir kişiden oluşan en az üç kişilik komisyon tarafından; Müdürlüklerde ise Müdür veya Yardımcısının başkanlığında, Sanat Teknik Müdürü ve Müdür tarafından branşlarıyla ilgili belirlenecek bir kişiden oluşan en az üç kişilik komisyon tarafından değerlendirmeye tabi tutularak belirlenir.

Atölye Elemanlarının alımları, Sanat Teknik Müdürlüklerinin ihtiyacı üzerine branşlara göre Temsil Sezonu sonuna kadar gerçekleştirilecek olup, göreve alınanlardan gerekli görülenler, Genel Müdürlüğün veya Müdürlüğün uygun gördüğü zamanlarda ve belirleyeceği kriterler doğrultusunda yeniden değerlendirmeye tabi tutulabilirler. Bu değerlendirmede başarılı olmayanların sözleşmeleri sona erdirilir.

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvuruların en geç 23 Mart 2018 tarihi Cuma günü mesai saati bitimine kadar ilgili Müdürlüğe;

1) Dilekçe

2) Diploma Örneği

3) 2 Adet Fotoğraf

4) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

5-) Adli sicil kaydı

6-) Askerlik Durumu gösterir belge.

İle şahsen ya da posta yolu ile aşağıdaki adrese yapılabilir.

SINAV YERİ, TARİHİ, ve SAATİ

Sınav Yeri: Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Cumhuriyet Alanı Kültür Merkezi Binası Akdeniz/MERSİN

Sınav Yeri: Peruka Atölyesi

Sınav Tarihi ve Saati :26 Mart 2018 Salı günü saat:12:00

İRTİBAT TELEFONU : 0 324 237 86 55

Online Sınavlara Hazırlık Eğitimlerini İncelemek İçin
YORUMLAR
Bu ilana henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?