Kafkas Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

12/01/2018 10:09:00
Yazdır

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 5772 sayılı Kan unla değiştirilen 23 ve 25..maddelerinde belirtilen asgari koşulların yanında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinde belirtilen şartları sağlayanlar arasından öğretim üyesi alınacaktır.

A- DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda bulunacak adayların başvurdukları bölüm ve anabilim dalları ile telefon numaraları ve yazışma adreslerinin de belirtildiği dilekçelerine; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sayfasının Formlar bölümünde bulunan "Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinin Doçentliğe Atanmada Uygulanacak Puan Hesaplama" tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak eklenmesi, özgeçmişini, nüfus cüzdan örneğini, Personel Daire Başkanlığının web sayfasının Formlar kısmındaki Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu (açıktan veya naklen atanacaklar için), 2 adet fotoğrafını, askerlik durum belgesini, sabıkasızlık belgesini, mal bildirim beyannamesini (açıktan veya naklen atanacaklar için), daha önce kamuda çalışmışlığı varsa hizmet belgesini, lisans ve yüksek lisans diplomasını, Doktora başarı belgesini, Doçentlik belgesini veya onaylı suretini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (4) dört takım dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

B- YARDIMCI DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda bulunacak adayların başvurdukları bölüm ve anabilim dalları ile telefon numaraları ve yazışma adreslerinin de belirtildiği dilekçelerine; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sayfasının Formlar bölümünde bulunan "Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinin Yardımcı Doçentliğe Açıktan Atanma veya Naklen Atanmada Uygulanacak Puan Hesaplama" tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak eklenmesi, özgeçmişini, nüfus cüzdan örneğini, Personel Daire Başkanlığının web sayfasının Formlar kısmındaki Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu (açıktan veya naklen atanacaklar için), 2 adet fotoğrafını, askerlik durum belgesini, sabıkasızlık belgesini, mal bildirim beyannamesini (açıktan veya naklen atanacaklar için), daha önce kamuda çalışmışlığı varsa hizmet belgesini, lisans ve yüksek lisans diplomasını, Doktora başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (4) dört takım dosya ile birlikte ilgili akademik birimlere başvurmaları gerekmektedir. Adaylar için 2547 sayılı Kanun'un 23.maddesi gereğince Üniversitemizde ayrıca Yabancı Dil sınavı yapılacaktır. Adaylara sınav tarihleri başvuruda bulunduğu birimlerce daha sonra duyurulacak olup, Yabancı Dil Sınav sonuçları birimlerince ilan edilecektir.

- Tüm başvurular, gazete ilanını takiben 15 gün içerisinde şahsen veya posta ile yapılabilecektir. Ancak postadaki gecikmelerden ve süresi içerisinde yapılmayan başvurulardan kurumumuz sorumlu olmayacaktır. Başvurular mesai gün ve saatleri içerisinde alınacaktır.

- Profesörlüğe başvuracak adaylar yayınları arasında başlıca araştırma eserini bilimsel dosya içerisine koyacakları bir dilekçe ile ayrıca belirteceklerdir.

- Doçent kadrosu daimi statüdedir.

BİRİMİ

ANABİLİM DALI

ÜNVANI

ADEDİ

DER

AÇIKLAMA

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Doçent

1

1

Doçentliğini iktisat politikaları alanında veya nicel karar yöntemleri

alanında almış olmak

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Yardımcı

Doçent

1

1

Yönetim ve Organizasyon anabilim dalında doktora yapmış olmak

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Yardımcı

Doçent

1

5

Bilgisayar Bilimleri programında doktora yapmış olmak, veri tabanları arama yöntemleri ve yapay zeka

uygulamaları üzerine çalışmış olmak

Mühendislik-

Mimarlık

Fakültesi

Biyomühendislik

Yardımcı

Doçent

1

1

Fizikokimya alanında doktora yapmış olmak, makroraft/madix ajanları ile polimerizasyon tekniği üzerine çalışmış olmak

Mühendislik-

Mimarlık

Fakültesi

Termodinamik ve Isı Tekniği

Yardımcı

Doçent

1

2

Termodinamik ve Isı Tekniği alanında doktora yapmış olmak

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Ebelik

Yardımcı

Doçent

1

1

Histoloji ve Embriyoloji alanında doktora yapmış olmak, preeklemptik hastalar konusunda çalışmış olmak

Tıp Fakültesi

Radyoloji

Yardımcı

Doçent

1

1

İlgili alanda uzmanlığını yapmış olmak

Kağızman Meslek Yüksekokulu

Eczane Hizmetleri Programı

Yardımcı

Doçent

1

2

Oksidatif doku hasarının immunohisto kimyasal ve antioksidan seviyelerinin biyokimyasal yöntemlerle belirlenmesi üzerine çalışmış olmak

Kağızman Meslek Yüksekokulu

Eczane Hizmetleri Programı

Yardımcı

Doçent

1

3

P-Aminobenzoik asit türevlerinin komplekslerinin sentezi ve özellikleri üzerine çalışmış olmak

Kağızman Meslek Yüksekokulu

Eczane Hizmetleri Programı

Yardımcı

Doçent

1

3

Sitagliptinin sharpeles epoksidasyon yöntemi sentezi üzerine çalışmış olmak

Kağızman Meslek Yüksekokulu

Optisyenlik Programı

Yardımcı

Doçent

1

3

Fizik-Fizik Mühendisliği

Optik ve Akustik

Mühendisliği alanlarının birinden doktora yapmış olmak

Bu ilan 7,885 defa okundu.
YORUMLAR
Bu ilana henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?