Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

11/08/2017 09:49:00
Yazdır

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden:

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile "Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltilme Kriterleri" hükümlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru Şartları:

Profesör kadrosu için, başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçe, ekinde özgeçmiş, fotokopileri noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, doçentlik ve yabancı dil belgesi, nüfus cüzdanı (belgelerin asılları ile birlikte gelindiğinde, fotokopilerinin onayları yapılabilecektir) ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) takım dosya ile birlikte özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 adet CD'yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosu için, başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçe, ekinde özgeçmiş, fotokopileri noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları ve yabancı dil belgesi, nüfus cüzdanı (belgelerin asılları ile birlikte gelindiğinde, fotokopilerinin onayları yapılabilecektir) ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosya ile birlikte özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD'yi ekleyerek İlgili Birime şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi uyarınca ilgili birimlerin Yönetim Kurulunca belirlenecek jüri tarafından başvuru dilekçesinde belirtmiş oldukları yabancı dilden dil sınavı yapılacaktır. (Yardımcı Doçentlik yabancı dil sınav tarihi, sınav yeri ve saati ilgili birimlerin web sayfasından duyurulacaktır.) Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

? Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartları taşımaları gerekmektedir.

? Yabancı ülkelerden alınan diplomaların onaylı denklik belgesi sunulmalıdır.

? Erkek adayların onaylı askerlik durum belgelerini sunmaları gerekmektedir.

? Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı, ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Son başvuru süresi ilanın yayın tarihi itibariyle onbeş (15) gün olup, posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar başvuru dilekçesini web adresinden http://www.adanabtu.edu.tr alarak başvuracaklardır. Belirtilen koşulları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Duyurulur.

Rektörlük: 0 322 455 00 00

Fakülte/Yüksekokul

Bölüm

Anabilim Dalı

Kadro Unvanı

Kadro derecesi

Kadro sayısı

Açıklamalar

İşletme

Yönetim Bilişim Sistemleri

Bilişim Teknolojileri

Yardımcı Doçent

3

1

Yönetim Bilişim Sistemleri veya Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans ve yüksek lisans derecesine sahip olmak ve Bilişim veya Bilgisayar alanında doktora yapmış olmak.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri

Gıda Mühendisliği

Gıda Mühendisliği

Profesör

1

1

Gıdalardaki fenolik bileşikler ve aroma maddeleri üzerine çalışmaları bulunmak.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Elektrik Makineleri

Yardımcı Doçent

3

1

Güç elektroniği dönüştürücüleri ve motor sürücüleri konusunda çalışmaları bulunmak.

Otomotiv Mühendisliği

Taşıt Elektrik-Elektroniği

Yardımcı Doçent

3

1

Elektrik, Elektronik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinde doktora yapmış olmak, elektrikli araçlar, güç elektroniği konularında çalışmaları bulunmak.

Bu ilan 2,838 defa okundu.
YORUMLAR
Bu ilana henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?