Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

12/05/2017 09:27:00
Yazdır

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca Üniversitemizin çeşitli birimlerindeki aşağıda unvanları gösterilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesindeki genel şartları ve "Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönergesi"nde belirtilen şartları haiz olmaları gerekmektedir.

Profesör kadrosu devamlı statüde olup, atanmak isteyen adayların, "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin 17. maddesinde belirtilen şekilde, dilekçe ekinde özgeçmişini, Doçentlik belgesini, yabancı dil belgesini, 4 adet fotoğraflarını, yayın listesini (başlıca araştırma eseri belirtilecektir), bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 6 adet dosya halinde hazırlayarak Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına,

Doçent kadrosu devamlı statüde olup, atanmak isteyen adayların, "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin 14. maddesinde belirtilen şekilde, özgeçmişini, Doçentlik belgesini, yabancı dil belgesini, 4 adet fotoğraflarını, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 4 adet dosya halinde dilekçelerine ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına,

ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliği onaylanmamış diplomayla ve eksik evrakla başvuranların başvuruları kabul edilmeyecektir.

İlan olunur.

ADRES :

Galatasaray Üniversitesi Çırağan Cad. No: 36 34349 Ortaköy/İSTANBUL

HUKUK FAKÜLTESİ

HUKUK FAKÜLTESİ

ANABİLİM DALI

KADRO UNVANI

DERECE

ADEDİ

AÇIKLAMA

Anayasa Hukuku

Profesör

1

1

Alanında Doçent unvanına sahip olmak.

Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku

Profesör

1

1

Alanında Doçent unvanına sahip olmak.

Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi

Profesör

1

1

Alanında Doçent unvanına sahip olmak;

Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku

Profesör

1

1

Alanında Doçent unvanına sahip olmak.

Ticaret Hukuku

Doçent

1

1

Alanında doktora ve Doçent unvanına sahip olmak.

FEN-EDEBİYAT

Uygulamalı Matematik

Profesör

1

1

Doktora ve Doçentliğini Matematik alanında yapmış olmak.

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Araştırma Yöntemleri

Profesör

1

1

Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim alanlarında eserleri bulunmak ve saha araştırması yapmış olmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.

Halkla İlişkiler

Profesör

1

1

Halkla İlişkiler ve Kriz İletişimi alanlarında eserleri bulunmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.

İletişim Bilimleri

Profesör

1

1

İletişim Bilimleri ve Göç Çalışmaları alanlarında uluslararası yayınları bulunmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.

İletişim Bilimleri

Profesör

1

1

İletişim Bilimleri ve İnsan-Bilgisayar Etkileşimi alanlarında uluslararası yayınları bulunmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.

İletişim Bilimleri

Doçent

1

1

İletişim Bilimleri ve Mikro Kamusal alanlar konusunda yayınları bulunmak.

MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ

Bilgisayar Bilimleri

Doçent

1

1

Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak; Kablosuz Ağlar konusunda eserleri bulunmak.

Bilgisayar Yazılımı

Doçent

1

1

Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak; Mobil Veri Analizi konusunda eserleri bulunmak.

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Muhasebe ve Finansman

Profesör

1

1

Muhasebe ve Finans alanında Doçent unvanına sahip olmak; Finansal Tahmin ve Modelleme, Uluslararası Finans ve Finansal Piyasalar ve Kurumlar konularında bilimsel yayınları bulunmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.

Uluslararası İlişkiler

Doçent

2

1

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında doktora yapmış olmak; Uluslararası İlişkiler alanında Doçent unvanına sahip olmak; Avrupa Birliği ve Uluslararası Politik İktisat konularında bilimsel yayınları bulunmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.

Bu ilan 6,826 defa okundu. 1 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Her yaz, en az bir defa, tatile çıkabiliyor musunuz?