Bursa Teknik Ünv. Fen Bil. Ens. Y. Lisans ve Doktora Program İlanı

04/07/2012 16:55:00
Yazdır

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz Rekötrlüğüne bağlı FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜNE 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılında aşağıda belirtilen programlardaki Anabilim ve Bilim Dallarına Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri alınacaktır.

ANA BİLİM DALLARI T.C. UYRUKLU Başvuru Yapabilmek İçin Mezun Olunması Gereken Bölümler Ales Puan Türü YABANCI UYRUKLU
Y.Lisansa Dayalı Doktora Lisansa Dayalı Doktora Y.Lisans Tezli DOKTORA Y.Lisans Tezli
Y.Lisansa Dayalı Doktora Lisansa Dayalı Doktora
FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Makine Mühendisliği (*) 7 ? 18 Makine Mühendisliği SAY ? ? ?
İleri Teknolojiler Anabilim Dalı Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bilim Dalı (**) (***) ? ? 9 1*Malzeme Mühendisliği 2*Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 3*Metalurji Mühendisliği 4*Seramik Mühendisliği 5*Makine Mühendisliği 6*Fizik Mühendisliği SAY ? ? ?
? ? 11 1*Lif ve Polimer Mühendisliği 2*Tekstil Mühendisliği 3*Polimer Mühendisliği 4*Biyomedikal Mühendisliği 5*Kimya Mühendisliği SAY ? ? ?
? ? 6 1*Mekatronik Mühendisliği 2*Makine Mühendisliği 3*Bilgisayar Mühendisliği 4*Elektronik Mühendisliği 5*Elektirik Mühendisliği 6*uçak Mühendisliği SAY      
? ? 6 1*Kimya Mühendisliği 2*Petrol Mühendisliği 3*Gıda Mühendisliği 4*Maden Mühendisliği 5*Malzeme Mühendisliği 6*Metajürji Mühendisliği SAY      
(*) Makine Mühendisliği Bölümünde eğitim dili "minimum % 50" İngilizcedir.
(**) İleri Teknolojiler Anabilim Dalı Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümünde eğitim dili "minimum % 30 " İngilizcedir.
(***) İleri Teknolojiler Anabilim Dalı Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bilim Dalı Yüksek Lisans Programları tez konuları ağırlıklı olarak
1. sıralarda belirtilen alanlarda olacaktır.              
YÜKSEK LİSANS / DOKTORA BAŞVURU BİLGİLERİ
ONLİNE BAŞVURU ADRESİ http://btu.strategia.com.tr/ogrenci/yonetim/enstitubasvuru.aspx
ADAYLARIN ONLİNE BAŞVURU TARİHLERİ (*) 9-13 Temmuz 2012
MÜLAKAT VE YAZILI SINAV TARİHİ 17 Temmuz 2012
MÜLAKAT VE YAZILI SINAV YERİ VE SAATİ Bursa Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Yabancı Diller Yüksekokulu Yerleşkesi Gaziakdemir Mah. Mudanya Cad. No:4/10 Osmangazi / BURSA Saat :10:00
BAŞVURU ADRESİ Bursa Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Yabancı Diller Yüksekokulu Yerleşkesi Gaziakdemir Mah. Mudanya Cad. No:4/10 Osmangazi / BURSA
KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLARIN İLANI 20 Temmuz 2012
KESİN KAYIT TARİHLERİ 24-25 Temmuz 2012
(*) Sistemden Online başvuru yapanlar başvuru yaptıktan sonra istenen belgeleri eksiksiz , şahsen Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına elden teslim edeceklerdir.Posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER              
1-Mezuniyet Belgesi :Yüksek Lisans programlarına müraccat edecekler Lisans ,Doktora programına müracaat edecekler Yüksek Lisans ,Lisansa dayalı Doktora programına müracaat edecekler Lisans diplomalarına sahip olmaları gerekir. (Belgelerin aslı ve fotokopisi).Yabancı Uyruklu öğrenciler için YÖK'ten alınan Denklik Belgesi.
2-Dilekçe :Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web adresinden temin edilecek form dilekçe. (http://btu.edu.tr/baskanliklar/oidb/)
3-İzin Belgesi :657 sayılı kanuna tabi kadrolarda görevli personelin bağlı oldukları kurum amirinden alınacak Doktora/Yüksek Lisans yapmasında sakınca olmadığına ve lisansüstü derslerinin takip ettiği günler resmi izinli sayılacağına dair belge.(üniversitemiz personelinin başvurması halinde Rektörlükten alınan izin belgesi getirmesi gerekmektedir.)
4-Fotoğraf :İki (2) adet vesikalık fotoğraf.
5-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
6-Transkript :Dersler ve notların dökümü ile mezuniyet başarı notunu gösteren onaylı belge (Aslı ve fotokopisi)
7-ALES ve yabancı Dil sınav Sonuç Belgesi :Başvuru koşulları ve Değerlendirme ağırlığı için istenen puanlar için aşağıdaki tabloya bakınız.
8-YÖK Denklik Belgesi :Yurtdışı mezunları için.
ÖLÇÜT BAŞVURU KOŞULLARI DEĞERLNDİRME AĞIRLIĞI
YÜKSEK LİSANS DOKTORA
ALES Puanı (ALES Sınav sonuçları 3 yıl geçerlidir.) ALES puanı en az 70.(GRE ve GMAT sınavlarından eşdeğer puan türü) ALES puanı en az 70.(GRE ve GMAT sınavlarından eşdeğer puan türü) 50%
(*) Yabancı Dil Sınavı ÜDS > 60 KPDS > 60 ÜDS > 60 KPDS > 60 15%
BTU YDYO SINAVI > 60 ve üstü
Mezuniyet Notu **100 lük sistemde en az 60 ve Üstü **100 lük sistemde en az 60 ve Üstü 15%
Mülakat Notu 10%
Yazılı Sınav 10%
(*) Yabancı dil puanları eşdeğerliliği Yök tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puanların muadili bir puan almak ta kabul edilir.
** 4 lük sistemdeki notların 100 lük sistemdeki karşılıklarında YÖK 'ün dönüşüm tablosu kullanılır.
NOT : Genel Başarı Notu 60 puanın altında olan adaylar başarısız sayılır.
AÇIKLAMALAR  
1 -2012-2013 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı lisansüstü eğitim başvuruları , sadece elektronik ortamda yapılacak olup , enstitümüze herhangi bir başvuru yapılmayacaktır.  
2-Tüm adayların başvurularında yanlış beyanda bulunmaları halinde sınav sonuçları geçersiz sayılacaktır.  
3-Adayların imzalı aday kayıt formu ile ön kayıtta istenen diğer belgeleri 13 Temmuz 2012 mesai bitimine kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına elden teslim etmeleri gerekmektedir.  
4-Ayrıca mülakat ve yazılı sınav listesi ilan edilmeyecektir.Geçerli başvuru yapmış tüm adaylar doğrudan mülakat ve yazılı sınava girebilir.  
5-Başvurularda herhangi bir ücret alınmayacaktır.  
6- Sınavı kazanan adayların listesi 20 Temmuz 2012 tarihinde web sayfamızda ilan edilecektir. Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar, kesin kayıt tarihlerinde (24-25/ Temmuz 2012) istenen belgelerle birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.  
7-Başvurular şahsen yapılacaktır.  
8-Şahsen başvuru yapamayanlar resmi vekalet vererek başvurularını yaptırabilirler.  
9-Posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.  
10-Eksik belge ile başvuran adayların kayıt işlemi kesinlikle yapılmayacaktır.  
11-Online işlem basamakları için : http://btu.edu.tr/baskanliklar/oidb/  
TÜM ADAYLARA ÖNEMLE DUYURULUR.  

 

 

Bu ilan 12,165 defa okundu.
YORUMLAR
Bu ilana henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Elektronik ürünü hangi internet sitesinden alırsınız?